Toalety

Když přemýšlíme o bezbariérovosti, dá se říci, že jakýkoliv bezbariérový prvek je užitečný i většinové společnosti. Nájezdy, široké dveře, velké toalety, to vše ocení skoro každý a rozhodně se nedá říci, že někomu překážejí.

Je tu však pár vyjímek, jako například bezbariérové toalety, které by kvůli své specifičnosti měly zůstat k dispozici jen cílové skupině.


Tato podstránka portálu Vozickar.info vznikla původně jako doprovodný text při naší spolupráci na festivalu Pohoda, kde jsme společně s partnery umístily Zónu Vozickar.info.

vozickarske wcDíky tomu vzniknul prostor, kde mohl vozíčkář očekávat nutný servis vozíku (např. opravu defektu pneumatiky), mohl nabíjet elektrický vozík nebo např. získat klíče od bezbariérových mobilních toalet umístěných v celém areálu. Byli jsme tedy trochu v roli „policajta chránícího wecka“.

Až následně jsme si uvědomili, že tím rozhodně nepomáháme vytvářet porozumění mezi vozíčkáři a „chodící majoritou“.

Naše další kroky jsme tedy zaměřili směrem k vysvětlování „proč by chodící neměl na vozíčkářeské ToiToiky chodit“.

Od ročníku 2021 jsme tedy začali více vysvětlovat a kromě toho, že tvoříme zázemí pro vozíčkáře-návštěvníky, tak se snažíme využít potenciál edukace pro několik tisíc příchozích.

 

Zóna Vozickar.info festival Pohoda

 


Pokud hledáte více informací při přípravě bezbariérové toalety, možná vám přijde k užitku tento nákres.

pravidla_bezbarierovosti


Close