Presuny do auta

Ten, kto je na vozíku niekoľko rokov, má už svoje „finty“, ako naložiť vozík, ako do auta presadnúť a tiež už vie, ako si auto vybrať alebo prečo si nabudúce zvoliť iné.

Pre tých, ktorí ešte jasno nemajú, bude snáď užitočná táto sekcia webu.

 

Nastupovanie do auta s pomocou špeciálneho pomocného sedadla a nakladanie vozíka do auta s pomocou žeriavu.

 

Aj subtílna Tamara zvládne naložiť vozík s pevným rámom do auta.

 

Vozík s pevným rámom býva občas považovaný za obtiažne skladný pre prevoz. Opak je pravdou. Ak sa podarí aplikovať toto riešenie na prípad vhodného užívateľa, môže byť jeho transport veľmi jednoduchý a v aute zaberie minimum miesta. Samozrejme, ďalším benefitom sú potom jazdné vlastnosti a hmotnosť vozíka s pevným rámom.

 

Novinkou sú elektricky ovládané zadné dvere na strane vodiča, ktoré v značnej miere uľahčujú nakladanie a vykladanie vozíka z auta.

 

Nakladanie vozíka s pevným rámom do auta

 

A teraz jedna oddychovka – pozrite si, ako sa nastupuje na špeciálne upravenú motorku s otočným sedadlom (kreslom) a odkladacím priestorom pre vozík.

 

Zdvíhacie zariadenie na premiestnenie osoby z invalidného vozíka do druhej rady sedadiel

 

Nakladanie vozíka s pevným rámom

 

Nakladanie vozíka s použitím dominantnej pravej ruky


 

Vozík so skladacím rámom (krížom) ocenia v aute hlavne tí, ktorí nemajú dostatok stability (funkcia brušných svalov) a potrebujú ho vtiahnuť za sebou na sedadlo otvorenými dvermi za vodičom. Koľko áut, toľko spôsobov. Koľko vodičov, toľko metód.

 


 

Viaceré možnosti naloženia/vyloženia vozíka (český sprievodný komentár)

 

Nakladanie vozíka s pevným rámom do auta

Close